Wizyta gości z Czech

W dniu  26.05.2023 – piątek na EKO Przystanku  gościliśmy 44 uczestników podróży studyjnej z Czech. Organizatorem pobytu grupy studyjnej była LGD Kraina Dinozaurów a tematem  przewodnim projekty realizowane w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W Spóroku zrealizowano wiele projektów ze środków unijnych za pośrednictwem LGD KD więc  Spórok znalazł się w planie podróży.
Uczestnicy w 2 grupach odwiedzani nasz piękny zakątek. Jedna grupa bawiła się na  rowerowych drezynach w Staniszczach Wielkich a druga poznawała  zasoby i moc leśnego zakątka na EKO Przystanku.
Goście zagrali w grę planszową – ,,Poznaj niezwykłą  Krainę Dinozaurów’’, czerpali moc i siłę z drzew podczas sylwoterapii, chodzili boso po ścieżce zmysłów i doznań  a na koniec wszyscy jeździli czteroosobowym rowerem po okolicy.  Oczywiście w trakcie pobytu, najwięcej uwagi zostało poświęcone zrealizowanym projektom w ramach PROW, a szczególnie działaniu Leader (toaleta ekologiczna, wiata biesiadna, kosze do segregacji, lampa solarna, ścieżka zdrowia).
Wierzymy, że goście z Czech wyjechali z Spóroka zadowoleni i szczęśliwi. Oczywiście wszyscy mówili  że wrócą ponownie.
Bardzo dziękujemy członkom stowarzyszenia SOiRS : Urszuli Klencz, Gizeli Palus, Małgorzacie Woiczyk i Karolinie Golec  za przygotowanie poczęstunku i promocję  naszego Spóroka.  

Powiększenie-+=