EKO – strefa przy centrum aktywności

W dniu 25.05.2023 – czwartek,  mieszkańcy wioski Spórok :  Irena Koik,  Dominika i Rafał Koj,  Karina i  Kamil Sosnowscy, Małgorzata Chlebosz, Aldona Niedworok, Krzysztof Grobarek  spotkali  się na porządkowaniu  terenu oraz sadzeniu rabatów wokół Centrum Aktywności Wiejskiej.   Teren wcześniej został utwardzony – ułożono kostkę brukową, usunięto stare korzenie oraz zakupiono krzewy  ozdobne i kwiaty.
W  ramach prospołecznego  projektu edukacyjnego  „Strefy spotkań z bioróżnorodnością” organizowanego przez  Związek  Międzygminny „Czysty Region” w Kędzierzynie Koźlu realizowanego przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok  już w wrześniu 2022 r powstał zielony skwer przy Centrum Aktywności Wiejskiej, tzw. „Eko-strefa” – a w nich ekokwietnik, nasadzenia, meble z palet i skrzynek, poduszki z motywami roślinnymi.  Obecnie zasiano nasionka na  łąkę  kwietną  oraz usadowiono  domki  dla owadów i kolorowy  kompostnika.  
Bardzo dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie się w pracę na rzecz upiększania i dbania o otocznie , co przyczynia się do  podniesienia estetyki wioski oraz  ochrony bioróżnorodności. 

Powiększenie-+=