Strefa spotkań z bioróżnorodnością w Spóroku

W Spóroku  już w ubiegłym roku powstała strefa spotkań z bioróżnorodnością. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok zgłosiło się do konkursu zorganizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region” . Łącznie wpłynęło 14 prac, komisja wybrała 11 lokalizacji, w tym właśnie Spórok.  W dniu  20 września 2022 r, mieszkańcy wioski Spórok wspólnie wykonali „Strefę spotkań z bioróżnorodnością”. przy Centrum Aktywności Wiejskiej. Idea zadania to dawanie drugiego życia przedmiotom. I tak wykorzystano stare krzesła, skrzynki, palety, z których powstały leżaki. Najmłodsi mieszkańcy  wykonali domek dla owadów oraz malowali kwiaty na poszewkach.
Po wszystko zostało wykonane w tamtym roku a w tym roku została  posiana łąka kwietna z roślinami miododajnymi, z której będą mogły korzystać przede wszystkim owady
a szczególnie pszczoły. Tym ostatnim zadaniem został ukończony projekt,, Strefa spotkań z bioróżnorodnością w Spóroku’’.   
Utworzone miejsce  służy wspólnemu spędzaniu czasu, integracji, a przede wszystkim utworzono fajne miejsca – zakątek bioróżnorodności , gdzie można odpocząć i podziwiać piękne kolorowe rośliny.

Powiększenie-+=