Święty Marcin

Dnia 09.11.2019 odbyła się uroczystość Świętego Marcina w Spóroku. Uroczystość ta rozpoczęła się krótkim nabożeństwo w kościele następnie dzieci wymaszerowały spod kosciola do strażnicy przy Centrum Aktywności Wiejskiej w Spóroku. Przemarsz wiódł sw. Marcin na koniu, a o jego bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Spórok. Po dojściu na miejsce imprezy została przedstawiona scena opowiadająca historię sw. Marcina. Następnie św. Marcin oraz sołtys rozdał wszystkim zgromadzonym rogaliki.
Kolejnym punktem imprezy był występ dzieci, które pięknie zaśpiewały piosenki oraz przedstawiły do nich choreografię.
Cały poczęstunek podczas imprezy był darmowy, można było m.in. wypić kawę, herbatę, zjeść ciasto, chleb ze smalcem. Ciemną noc rozświetlał blask ogniska przy którym każdy mógł sobie upiec kiełbaskę. Impreza została przygotowana przez Radę Sołecką wsi oraz mniejszość niemiecką jednak do przygotowań włączyły się wszystkie organizacje.
Oprócz mieszkańców wsi obecni byli również Burmistrz gminy Kolonowskie , zastępca burmistrza oraz przewodniczący mniejszości niemieckiej.

Święty Mikołaj

Jak wiadomo, najbardziej wyczekiwanym w roku gościem w wielu domach, kościołach jest św. Mikołaj. Przyjeżdża on 6 grudnia i rozdaje słodycze, owoce i drobne prezenty.
Po południu św. Mikołaj odwiedza kościół filialny w Spóroku
Najpierw odbywa się msza roratnia po nim program artystyczny: aniołki oraz grzeczne dzieci z Spóroka recytują wierszyki, śpiewają piosenki. Później nadchodzi wyczekiwany Mikołaj św. Wszystkie dzieci a jest ich aż 50 otrzymują paczki mikołajkowe.
Następnie dzieci z rodzicami i opiekunami wraz z św. Mikołajem, udają się do świetlicy Wiejskiej, gdzie odbywają się gry i zabawy, a na wszystkich czeka również przepyszny słodki poczęstunek. Mikołaj bawi się wraz z wszystkimi.
W organizację spotkania jak i pomoc finansową zaangażowała się Odnowa Wsi, Rada Sołecka oraz świetlica..
Wszystkim za zaangażowanie serdeczne podziękowania, no i oczywiście specjalne podziękowanie dla Mikołaja św.
Wszyscy: dzieci , rodzice, babcie i dziadkowie bawią się wesoło do późnego wieczora.
IMG_3764  

 IMG_3765

zdjęcia 038

Powiększenie-+=