Święty Mikołaj w Spóroku – 06.12.2014 r.

mikołaj 1

Jak wiadomo, najbardziej wyczekiwanym w roku gościem w wielu domach, kościołach jest św. Mikołaj. Święty odwiedził także wioskę Spórok.

Po południu Mikołaj przybył do kościoła filialnego w Spóroku. Najpierw św. Mikołaj odczytał przesłanie świąteczne, a później dzieci otrzymały prezenty. Następnie św. Mikołajem wraz z dziećmi, rodzicami, opiekunami  udał się do Centrum Aktywności Wiejskiej, gdzie odbyły się gry i zabawy prowadzone przez Alicję Badura i Stefanię Kaliciak, a na wszystkich czekał przepyszny słodki poczęstunek przygotowany przez p. Edytę Gerlich, Marzenę Bujak, Karinę Kaczmarczyk i Małgorzatę Chudy. Mikołaj bawił się wraz z wszystkimi dziećmi wesoło przy muzyce puszczanej przez Michała Szulca i Karola Golec.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Odnowa Wsi Spórok, które składa wszystkim zaangażowanym osobom w/w  oraz Patrycji Kokot, Weronice Golec, Natalii Mateja serdeczne podziękowania a  Gminie Kolonowskie, Radzie Sołeckiej,  Firmie MOLTO – Chromiec i  SOWS za pomoc finansową.