Sprawozdanie spotkania podsumowującego projekt ,,Za teatralną kurtyną”

Na spotkanie podsumowującego projekt ,,Za teatralną kurtyną” oraz podsumowanie 15- lecie działalności grupy teatralno -kabaretowej ,,Kaktusik’’, które odbyło się w dniu 28. 08.2015 r. w piątek  ,,Pod Szumiącymi Dębami’’ przy Ptasim Stawku w Spóroku, zaproszono serdecznie Mieszkańców wioski  Spórok, osoby prowadzące zajęcia w ramach projektu oraz władze Gminny Kolonowskie i dyrektora BICK .

W programie przedstawiono podsumowanie projektu ,,Za teatralną kurtyną” który został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Środków  Samorządu Województwa Opolskiego, które pozyskano za pośrednictwem LGD ,,Dolina Stobrawy’’

Następnie zaprezentowano występ grupy teatralno – kabaretowej ,,Kaktusik’’ pn ,,Romeo i Julia po Śląsku’’ Grupa teatralno – kabaretowa „Kaktusik” powstała  w 2000 r. na potrzeby przygotowywania inscenizacji i scenek rodzajowych które były prezentowane podczas corocznego festynu ,,Pod Szumiącymi Dębami’’. Aktorami- amatorami byli i są mieszkańcy wioski, którzy już na długo przed imprezą spotykają się i ćwiczą scenki ze sztuki teatralnej. Pomimo tremy ściskającej gardło, gra aktorów jest zawsze doskonała i chętnie oglądana. Tak również było w tym roku. Grupa składająca się z  10 osób, od dwóch miesięcy spotykała się by razem ćwiczyć i uczyć się ról. W przedstawieniu na podstawie tekstu   p. Stachowskiej Anity  wzięło udział:

Julia  – Hanna Kapica

Romeo –  Patrycja Kokot

Drewniołkowoł  – Katarzyna Palus

Drewniołk –Henryk Golec

Kopydlołkowa  – Patrycja Palus

Kopydlołk  – Romek Cebula

Ołma – Nikola Muschkiet

Ksiądz  – Weronika Golec

Narrator – Jan Wojczyk

reżyseria: Anna Golec

Gromkimi  oklaskami, wzruszeni do łez widzowie podziękowali aktorom za wspaniały występ.

Piętnasta rocznica powstania grupy teatralno – kabaretowej ,,Kaktusik’’ jest dla wszystkich okazją nie tylko do podsumowania tych 15 owocnych lat, ale i wielu przemyśleń  i wspomnień.

Patrząc na zdjęcia z występów grupy, można wrócić do tych dni, w których tylu ludzi spotykało się razem, tworząc scenki rodzajowe, odtwarzając  zwyczaje ludowe, śpiewając  znane i lubiane piosenki.

Chwile te zostaną długo w pamięci każdego kto przynajmniej raz był aktorem- amatorem w ,,Kaktusiku’’.

Wszystkim – w  sumie przez 15 lat 85 mieszkańców Spóroka, którzy  poświęcili swój czas na to, by udowodnić innym że można w ciekawy i pożyteczny sposób  spędzić czas,  wszystko można jeżeli tylko chce się – składano gorące podziękowanie .

Kolejnym punktem spotkania był taniec  Zumba. Pani  Monika Bobik  – instruktor  taneczny, która prowadziła zajęcia taneczno –muzyczne w ramach realizowanego projektu  porwała wielu mieszkańców do tańczenia  Zumby. W ciekawy i zdrowy sposób można było się zrelaksować.

Następnie każdy kto  miał ochotę  mógł tańczyć i bawić się przy dobrej muzyce  albo razem z znajomymi spędzić czas na miłej pogawędce pod szumiącymi dębami. Biesiadowanie  trwało do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy spotkania zadbali  o rozkosze podniebienia. Dla wszystkich  była kawa i ciasto a dla  uczestników i byłych aktorów grupy teatralno  -kabaretowej Kaktusik  – ciepły poczęstunek z napojem.

Spotkanie integracyjne „Pod Szumiącymi Dębami” to ciekawe  wydarzenie, gdzie   w otoczeniu pięknego lasu, przy stawku  można posłuchać odgłosów przyrody, piękniej muzyki, spotkać znajomych i w cieniu drzew podziwiać promienie słońca, które przebijają się przez dębowe liście dodając uroku całej imprezie.

Na zakończenie wszyscy  życzyli  sobie: „Do zobaczenia znów za rok…”

Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania spotkania, a są nimi :

Przygotowanie ciasta i kawy: Katarzyna Kozioł , Patrycja Kokot, Hanna Kapica, Anna Golec

Przygotowanie ciepłego poczęstunku – Gizela Palus, Katarzyna Palus , Urszula Klencz , Anna Golec

Obsługa oraz przygotowanie miejsca spotkania:  Marzena Bujak, Gizela Palus , Urszula Klencz,  Weronika Golec,  Katarzyna Kozioł, Małgorzata Wojczyk, Anna Golec, Norbert Deja, Henryk Golec, Roman Cebula, Karol  Golec, Piotr Golletz.

Grupa nieformalna ,,KAKTUSIK’’ oraz Zarząd Stowarzyszenia Odnowy Spórok składają gorące podziękowania.