Obchody Św. Marcina

W czwartek 11 listopada po raz kolejny w naszej miejscowości odbyły się obchody dnia św. Marcina. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kaplicy w Spóroku. Następnie utworzył się orszak na czele ze siedzącym na koniu św. Marcinem oraz dziećmi z lampionami
i mieszkańcami wioski oraz gośćmi. Przy dźwięku orkiestry (akordeonu, saksofonu i bębna)
w obstawie Ochotników Staży Pożarnej wszyscy razem ruszyliśmy na Ptasi Stawek.  Tam odbyła się krótka inscenizacja z życia Św. Marcina.  Następnie wszyscy nasi mieszkańcy oraz goście byli częstowani marcińskimi rogalami.  Dla wszystkich przygotowano ciepłą herbatę, popcorn, wino grzane oraz kiełbaskę, którą każdy mógł upiec nad ogniskiem. Wszyscy mieszkańcy jak również goście mogli przejechać się rowerem czteroosobowym, który stał się dużą atrakcją naszej wioski tematycznej ,,Po zdrowie i relaks do Spóroka‘’, a który został zakupiony z środków otrzymanych
w ramach nagrody za II miejsce w konkursie ,,Piękna Wieś Opolska 2020’’.

Od godz. 17.00 rozpoczęły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu – wykonanie zabawek, gier i ozdób. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach programu ,,Działaj Lokalnie’’ Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodka LGD ,,Kraina Dinozaurów’’ pn.  ,,Jestem przyjaciel przyrody’’.

Powstały piękne i niespotykane gry i zabawki.

Tegoroczne obchody św. Marcina miały bardzo ciekawy i niesamowity charakter. Pogoda oraz frekwencja naszych mieszkańców dopisała na 100%.

Sołtys wraz z Radą Sołecką i wszystkimi organizacjami działającymi w Spóroku- serdecznie dziękują wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji spotkania. Wszystkim mieszkańcom za udział w tegorocznym wydarzeniu równie serdecznie dziękujemy.

Relacja ze spotkania:

https://www.facebook.com/2105151286412146/posts/2879580035635930/

 

Powiększenie-+=