,,Wszystkie śmieci są nasze’’  to hasło „Sprzątanie świata – Polska” 2022. 

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok  w trosce o czyste środowisko i lepszą edukację  mieszkańców przyłączyło  się w tym roku po raz czwarty do Ogólnopolskiej akcji sprzątania świata . W sobotę 10 września od godz. 10.00 mieszkańcy wioski  wyruszyli spod Centrum Aktywności Wiejskiej . Utworzono 4 grupy sprzątające, które poszły ulicami wioski Spórok
i do pobliskiego lasu. Po trzy godzinnym zbieraniu i segregowaniu śmieci wszyscy spotkali się na Eko – Przystanku przy Ptasim  Stawku. Dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek a także edukacyjne stanowiska. W akcji wzięło  udział  około 20 osób.  Śmieci zostaną  zabrane przez Związek  Międzygminny „Czysty Region”, do którego należy Gmina Kolonowskie. 

Wszystkim uczestnikom akcji  bardzo  dziękujemy.  Szkoda tylko, że tak mało nas było. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska której  celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Powiększenie-+=