Rajd rowerowy – „Cudze chwalicie swego nie znacie”

W dniu 3.05.2018 r odbył się pierwszy w tym roku rajd rowerowy. Udział wzięło 13 osób. Trasa prowadziła  leśnymi szlakami przez miejscowości Osiek, Bokowe, Gąsiorowice, Jemielnicę , gdzie podczas przerwy odwiedziliśmy  amfiteatr oraz park.  Następnie w Centawie zwiedzono kościół zabytkowy . W Warmątowicach czekała na nas była mieszkanka Spóroka  z mężem. W pięknym zakątku zieleni obok  restauracji  ,,U Jana’’ spędziliśmy przy suto zastawionym stole tradycyjnych potrawami  miło i wesoło trzy godziny.

Powrotna droga prowadziła przez Dziewkowice , Strzelce Opolskie, Farską , Rozmierkę,  Osiek i lasem dojechaliśmy do Spóroka.

Wszyscy uczestnicy rajdów wrócili  zdrowi i zadowoleni wieczorową porą a na swoich  licznikach rowerowych zapisali przejechane 50 km.

Rajdy rowerowe organizowane przez stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok stały się jednym z celów działalności stowarzyszenia. Poprzez organizacje ich popularyzujemy  turystykę rowerową, aktywny wypoczynek na rowerach, poznajemy piękne tereny Opolszczyzny  oraz jest to wspaniała  integracja uczestników.
Rajdy odbywają się przy nieograniczonym ruchu drogowym, zachowując szczególną ostrożność i stosując  zasady ruchu drogowego.